Na co zwracać uwagę kupując okap kuchenny?

Okap to urządzenie kuchenne, które przede wszystkim musi być funkcjonalne, wydajne i sprawne. Odpowiedni model okapu powinien być dopasowany idealnie nie tylko do zadań, które będzie spełniać, ale również pomieszczenia, którym zostanie zamontowany, a także do płyty grzewczej zastosowanej w kuchni. Jeśli stoisz przed koniecznością wyboru okapu kuchennego, warto zwrócić uwagę na system Cichej Kuchni.

Wybór okapu kuchennego

  • Okapy kuchenne dopasowane do kuchni. W tym przypadku dość duże znaczenie ma rozmiar pomieszczenia, który wpływa na wydajność urządzenia. Im większa kuchnia, tym lepszą wydajnością powinien wyróżniać się okap. Parametr ten wyrażany jest w metrach sześciennych na godzinę, co oznacza maksymalną ilość przefiltrowanego powietrza w ciągu sześćdziesięciu minut. Do wielkości kuchni dobieramy też rodzaj okapu. W systemie Cichej Kuchni VLIPE znajdziemy różne dostępne modele okapów, w tym m.in. do montażu ściennego, wyspowego, szafkowego i sufitowego. Dzięki temu można wybrać urządzenie idealnie dopasowane do specyfiki kuchni.
  • Emisja hałasu. Warto zwrócić uwagę na emisję hałasu okapu, szczególnie w przypadku kuchni połączonych z salonem. Głośna praca urządzenia może utrudniać codzienne funkcjonowanie domowników w mieszkaniu. System Cichej Kuchni składa się z bezsilnikowego okapu oraz wentylatora VLIPE, który gwarantuje cichą, niemal niesłyszalną pracę nawet przy intensywnym działaniu.
  • Rozmiar okapu nie jest bez znaczenia. Powinien cechować się szerokością odpowiadającą płycie grzewczej. Standardowe rozmiary do 60 i 90 cm, ale można spotkać też rozmiary niestandardowe (od 50 cm do 120 cm).
  • Prosty montaż. Produkty systemu Cichej Kuchni oparte są na innowacyjnej technologii oraz prostej konstrukcji. Dzięki temu zapewniają łatwy montaż oraz kompatybilność poszczególnych elementów, co ułatwia bezbłędną instalację.
  • Niezawodność działania. Wentylatory VLIPE są odporne na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Są niemal długowieczne i niezwykle rzadko ulegają awariom. Dzięki temu masz pewność, że zamontowany w twoim domu system Cichej Kuchni będzie służył ci przez długi czas w każdych okolicznościach.