Co wchodzi w skład systemu Cichej Kuchni?

Skuteczna wentylacja w kuchni bez uporczywego hałasu dobiegającego z okapu? To jest możliwe za sprawą nowoczesnego systemu Cichej Kuchni VILPE. System składa się z trzech podstawowych elementów, które odpowiadają za wydajną pracę.

To nowoczesne rozwiązanie, oparte na zaawansowanej technologii opracowanej przez fińską firmę VILPE, zdobywa coraz większe uznanie głównie z uwagi na fakt, że system Cichej Kuchni może być zastosowany w niemal każdym domu mieszkalnym i nie wymaga wielkich zmian instalacyjnych. Stosunkowo prosta konstrukcja zapewnia jednak niezawodną, wydajną i wieloletnią pracę.

3 kluczowe elementy Cichej Kuchni

  • Bezsilnikowy okap kuchenny. Pierwszym elementem systemu Cichej Kuchni VILPE jest okap kuchenny, który jednak nie posiada silnika, jak to bywa w standardowych instalacjach wentylacyjnych, dlatego jego praca jest całkowicie bezgłośna. Warto jednak przy tym dodać, że wyglądem nie różni się w żaden sposób od tradycyjnych okapów. Można go nabyć w wersji ściennej, wyspowej, podszafkowej i sufitowej, dostosowując adekwatnie do stylistyki i specyfiki pomieszczenia kuchennego w naszym mieszkaniu. Dostępne są również zaawansowane modele przeznaczone do lokali gastronomicznych. Ważnym elementem okapu bezsilnikowego są stopnie regulacji mocy.
  • Dachowy wentylator VILPE. To nowoczesny wentylator, który działa wydajnie, sprawnie i bezawaryjnie. To właśnie za jego sprawą możliwe jest wyeliminowanie z pomieszczeń mieszkalnych wszelkich nieprzyjemnych zapachów i aromatów powstających podczas gotowania, wilgoci, a także innych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. To właśnie w wentylatorze dachowym (a nie w okapie) znajduje się silnik. Można go zamontować w przypadku niemal każdego pokrycia dachowego. Jego praca jest możliwa w wielu dostępnych wariantach wielkości i mocy.
  • Przejście dachowe. Jest to ważny element, dzięki któremu wszystkie poszczególne elementy systemu są połączone ze sobą. To w dużej mierze właśnie przejście dachowe decyduje o bezpieczeństwie i wydajności całego systemu. Dostępnych jest kilka różnych modeli i kolorów przejść, dzięki czemu można dopasować je idealnie do pokrycia dachowego.