Korzyści z zastosowania wentylatorów VILPE

System Cichej Kuchni opierający się na działaniu wentylatorów dachowych VILPE zapewnia niemal bezgłośną pracę okapu kuchennego. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdej kuchni w domach mieszkalnych. Cała konstrukcja została zaprojektowana z myślą o ograniczeniu hałasów, które do tej pory kojarzyły się ze skutecznym usuwaniem zapachów i pary powstających podczas gotowania.

Cała konstrukcja systemu Cichej Kuchni jest stosunkowo prosta i opiera się na trzech podstawowych elementach. Niezbędny jest okap kuchenny (bez silnika), wentylator dachowy (w którym zamontowany jest silnik) oraz przejście zapewniające bezpieczną i stabilną instalację na dachu budynku.

Cicha Kuchnia VILPE jest obecnie standardowym rozwiązaniem w krajach skandynawskich i w wielu domach Europy Zachodniej. Do Polski to rozwiązanie dopiero wchodzi na rynek, jednak już w tym momencie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak z powodu wielu korzyści, jakie można osiągnąć, wykorzystując potencjał nowoczesnego, cichego okapu kuchennego.

Główne zalety wentylatorów VILPE

  • Odporność i trwałość. Wentylatory posiadają stosunkowo lekką konstrukcję, ponieważ obudowa zewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości polipropylenu. Nie zmienia to faktu, że urządzenie jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także oddziaływanie różnych warunków atmosferycznych oraz trudne środowisko pracy czy intensywną eksploatację.
  • Silnik poza przestrzenią kuchenną. Dzięki temu, że silnik nie znajduje się w okapie, czyli bezpośrednio w pomieszczeniu kuchennym, a w wentylatorze umieszczonym w konstrukcji dachowej, wszystkie hałasy powstające podczas wysysania powietrza z kuchni są ograniczone do minimum. To właśnie z tego powodu system określany jest jako Cicha Kuchnia VILPE.
  • Wydajność. Chociaż nic nie słychać, za sprawą wentylatora VILPE okap kuchenny pracuje na pełnych obrotach. To główna różnica pomiędzy systemem Cichej Kuchni a tradycyjnymi okapami. W standardowym okapie zwiększenie mocy działania wiąże się z jeszcze większym hałasem. W tym przypadku wydajne i efektywne wentylowanie odbywa się bezgłośnie.
  • Prosty montaż. System jest stosunkowo prosty w montażu, który można przeprowadzić zarówno w nowych, jak i tradycyjnych instalacjach wentylacyjnych po wcześniejszej odpowiedniej modyfikacji.