Główne zalety okapu podszafkowego

Okap stanowi jedno z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Powinien być dobrze dobrany do specyfiki pomieszczenia, tylko wtedy będzie działał wydajnie, skutecznie usuwając zapachy, wilgoć, dym. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów okapów kuchennych. Jednym z nich jest okap podszafkowy. Sprawdzi się w niemal każdej kuchni. Warto przekonać się, kiedy najlepiej zastosować okap podszafkowy i jakimi zaletami się wyróżnia.

Kiedy warto wybrać okap podszafkowy?

Okap podszafkowy może być stosowany niemal w każdej kuchni. Sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach, bez względu na ułożenie innych elementów wyposażenia. Z tego też powodu bardzo często wybierany jest w przypadku pomieszczeń, w których inne typy okapów nie mogłyby zostać zamontowane. Często można spotkać okap podszafkowy w małych kuchniach, a także w takich, w których trudno byłoby podłączyć się do wentylacji. Okapy podszafkowe występują w standardowych wymiarach 30 i 60 cm.

Okap podszafkowy, jak sama nazwa wskazuje, jest przystosowany do montażu na spodzie szafki, które znajduje się bezpośrednio nad kuchenką. Można go umieścić bezpośrednio na ścianie, jednak ten sposób jest wybierany bardzo rzadko.

Główne zalety okapu podszafkowego

Główną zaletą okapów podszafkowych jest fakt, że sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu kuchenny. Jak już zostało wspomniane, mogą zostać zamontowane nawet w kuchniach o małym metrażu. Urządzenie jest niewielkie i nie wymaga podłączenia do wentylacji, dlatego też może zostać zastosowane niemal w każdym miejscu w pomieszczeniu. Z tego też powodu sprawdzi się w kuchniach o niestandardowym rozkładzie wyposażenia.

Okap podszafkowy jest montowany pod szafką, co pozwala na bardzo praktyczne rozplanowanie przestrzeni nad kuchenką. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń na przechowywanie naczyń czy akcesoriów kuchennych, a to – szczególnie w małych kuchniach – bardzo duże udogodnienie.

Istotną zaletą okapów podszafkowych jest również ich cena. Są one znacznie tańsze niż np. okapy kominowe czy wyspowe.

Okapy podszafkowe z wentylatorem dachowym VLIPE

Wybierając okap podszafkowy, warto zwrócić uwagę również na ewentualny hałas, jaki emitowany jest podczas pracy urządzenia. Jeśli zależy ci na cichej, praktycznie niesłyszalnej pracy okapu, warto zwrócić uwagę na system tzw. Cichej Kuchni.

Zestaw Cichej Kuchni składa się z wybranego modelu okapu bezsilnikowego, w tym przypadku np. podszafkowego, oraz dwóch kluczowych elementów – wentylatora i przejścia dachowego. Wentylator VLIPE odpowiada za niezawodną, bezawaryjną i niezwykle cichą pracę. Przejście dachowe łączy poszczególne elementy konstrukcyjne w szczelny i bezpieczny system do codziennego użytkowania.