Cicha kuchnia z wentylatorem VILPE

Projektanci współczesnych urządzeń kuchennych dążą nie tylko do tego, by oferować nam sprzęt praktyczny, ale również wygodny w codziennym użytkowaniu. Niestety z braku innych możliwości musieliśmy przywyknąć do głośnych okapów kuchennych, które skutecznie pozwalały nam usuwać wszelkie nagromadzone podczas gotowania aromaty oraz parę, ale z równą intensywnością hałasowały.

Obecnie nie jesteśmy już zupełnie bezsilni wobec głośnych okapów kuchennych. System cichej kuchni VILPE raz na zawsze wyeliminować może wszelkie niechciane odgłosy hałaśliwych silników.

Niemal bezgłośny okap kuchenny – czy to możliwe?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy cichy wyciąg kuchenny może być w ogóle skuteczny. W jaki sposób zatem pracuje cały system wentylacyjny, który odpowiada za skuteczne odprowadzanie aromatycznej pary powstającej podczas gotowania? System VILPE wyposażony jest w okap kuchenny pozbawiony silnika. To właśnie silnik przyczynia się do głośnej pracy urządzenia. „Sercem” całego systemu jest wentylator dachowy, który działa pod pokryciem dachowym, a więc w oddaleniu od pomieszczenia kuchennego. Funkcję silnika w okapie przejął więc silnik znajdujący się w wentylatorze. Oba elementy są jednak ze sobą połączone za sprawą specjalnych kanałów wentylacyjnych. Cała konstrukcja jest niezawodna i efektywna, dlatego też obecnie okazuje się bezkonkurencyjnym rozwiązaniem na naszym rynku.

Warto przy tym wspomnieć, że cała konstrukcja systemu Cichej Kuchni jest lekka, a jednocześnie odporna na różnorodne uszkodzenia mechaniczne, a także wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zewnętrzna obudowa wykonana została z wysokiej jakości polipropylenu, a działanie urządzenia jest w pełni ekologiczne (szczególnie modele wyposażone w wentylator Eco z silnikiem stałoprądowym DC o mniejszym poborze prądu). Co ważne, wentylatory VILPE pracują bez zarzutu nawet przy regularnym i bardzo intensywnym użytkowaniu. To idealne rozwiązanie na lata, zapewniające sprawną pracę i satysfakcję z użytkowania okapu.